Yaşam

43. İstanbul Film Festivali’nin restore edeceği film belli oldu: Hayallerim, Aşkım ve Sen

İstanbul Sinema Festivali, Türk sinemasının değerli eserlerini restore ederek gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Festival, bu yıl Zürih Sigorta’nın desteğiyle, senaryosunu Atıf Yılmaz’ın yazdığı, senaryosunu Ümit Ünal’ın yazdığı, başrollerinde Türkan Şoray ve Oğuz Tunç’un yer aldığı 1987 yapımı “Hayallerim, Aşkım ve Sen” filmini yeniden canlandıracak.

Restore edilen “Hayallerim, Aşkım ve Sen”, 17-28 Nisan tarihleri ​​arasında düzenlenecek 43. İstanbul Sinema Festivali’nde gösterilecek.

Hayallerim, Aşkım ve Sen posteri

‘HAYALLERİM, AŞKIM VE SEN’

“Hayallerim, Aşkım ve Sen”, naif bir senaristin ünlü bir yıldıza olan aşkının hikayesine paralel olarak Yeşilçam sisteminin ve ortamının hikayesini anlatıyor. Sinemanın kahramanı senarist Coşkun, çocukluğundan beri ünlü yıldız Derya Altınay’a aşıktır. Öyle ki, canlandırdığı kurgusal film kahramanları Nuran ve Melek, genç adamın hayatına sızmıştır. Coşkun, Derya ile tanışma fırsatı bulur; Rüya gibi bir aşk hikayesinin yazarı olan bu senaryo sonunda filme uyarlanır ve başrolde Derya yer alır ancak ortaya çıkan film beklentilerden uzaktır.

“Hayallerim, Aşkım ve Sen”, Cezayir’de düzenlenen 2. Akdeniz Ülkeleri Sinema Festivali’nde Türkan Şoray’a En Uygun Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Sinema, 24. Antalya Sinema Festivali’nde En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kadın Oyuncu ve 3. En İyi Sinema ödüllerini kazandı. Sinema Yazarları Derneği tarafından ’87-88 Dönemi En İyi Sinema, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında ödüllere layık görüldü.

Yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı “Hayallerim, Aşkım ve Sen”in senaryosunu Ümit Ünal, görüntü yönetmeni Çetin Tunca, kurgucu Mevlüt Koçak ve yapımcı Cengiz Ergun kaleme alıyor. Filmdeki tangoların bestecisi Esin Engin’dir. Başrollerde Türkan Şoray ve Oğuz Tunç’un yanı sıra Müşfik Kenter, Engin İnal, Fatoş Sezer, Cihat Tamer ve Tuncay Akça da yer alıyor. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

haber-ilgin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu