Yaşam

Ahmet Tatlıses’ten babası İbrahim Tatlıses’e tepki: Babalık konusunda ahkam kesecek son insansınız

İbrahim Tatlıses, torunu Mert Tatlıses’i oturduğu evden mahkeme kararıyla çıkarttırdı. İbrahim Tatlıses, oğlu Ahmet Tatlıses’e de “Babalık nasıl yapılır onu öğrensin” dedi.

Ahmet Tatlıses, yaşananların ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

‘BU KONUDA AHKAM KESECEK SON İNSANSINIZ’

Tatlıses açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses’in yine beni ve oğlumu hedef alan söylemlerinden sonra açıklama yapmam elzem oldu. Ramazan ayı ve bayram dahi dinlemeyen İbrahim Bey’in asılsız ithamlarından sonra ben de birkaç şey söylemek istiyorum. Oğlum Mert’e yıllar önce kendi isteği ve rızasıyla sahip olduğu evlerden birini verdi. Verdi derken tapusunu değil tabii ki de… Zaten aynı sitede bulunan diğer evlerinde de rahmetli babaannem ve amcam yaşıyordu. Oğlum 6 yıl önce evlendi ve orada ailesiyle yaşamaya devam etti. Sonra kendisi bunu yeni fark etmiş gibi dava açtı. Oğlumun evi terk etmesini ve geriye dönük kiraları faiziyle istedi. Düşünün bir eviniz var ve siz yıllar sonra fark ediyorsunuz ki, evinizi torununuzu işgal etmiş ve siz yıllarca bunu fark etmemişsiniz. Ne kadar enteresan değil mi? Ben alışkınım elbette… Oğlumun ağrına gitti ama asıl sebebini İbrahim Tatlıses’in yaşadığı gelgitler ve bana olan tepkisinden olduğunu biliyoruz.

Kendisi torununa dava açtı, mahkeme kararı sonrası da yine beni hedef alan açıklamalar yaptı. Babalık yapsın, babalık nasıl yapılır onu öğrensin gibi tuhaf, ağır söylemlerde bulundu. Yani olay yine bana geldi. Benim oğlum 2 yaşında lösemiden annesini kaybetti. Ben genceciktim, o sırada Kars Sarıkamış’ta vatani görevimi yapıyordum. Askerden geldim babalığımı yaptım. Mertimin büyümesinde hem annemin hem halalarının hem de rahmetli annesinin ailesinin emeği çoktur, ALLAH razı olsun.

Ben yıllarca Mert’e babalık yaparken sana da evlatlık yaptım İbrahim Tatlıses. Ben babalığın nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum siz bu konuda ahkam kesecek son insansınız. Daha çocuk yaşta beni kendinize koruma yapmış, kalabalıklarda, konserlerde önünüze kalkan yapmış insansınız. Yetmemiş gibi başınıza gelen her olaydan da beni sorumlu tutmuş bir babasınız. Yukarda ALLAH var, tüm yakınlarınız, magazin dünyası şahit bunlara. Şimdi düşünüyorum da bir baba çocuğunun canını nasıl bu kadar umursamaz. Ben yıllarca canımı hiçe saydım sizi korudum siz benim evlatlığımı da, babalığımı da sorgulayamazsınız. Kendinizi her tehlikede hissettiğinizde yetiş dediğiniz de ben oldum. Şimdi kalkmış babalık nasıl yapılırmış onu öğrensin diyorsunuz, sizi örnek alsaydım vay çocuklarımın haline… Siz babalığınızla sadece bana değil, diğer çocuklarınıza yani kardeşlerime de ağır travmalar yaşattınız, yaşattırdınız. herkes sevgisinden saygısından susuyor ama bilende biliyor. Hiç açmayalım o konuları.”

‘SİZİN İÇİN YAPTIKLARIMDAN HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM’

Tatlıses sözlerine şöyle devam etti:

“Benim evlatlarım bir gün gelip size beni şikayet etti mi? Babamız şöyle böyle dedi mi? Babam yapmıyor, bize bakmıyor dedi mi? Bugün evden attırmaya çalıştığınız oğlumu yere göre sığdıramayan sizdiniz. Hiç önemli değil eviniz de kim isterseniz onu oturtun, mal sizin. Ben çocuklarımı açta açıkta bırakacak bir baba değilim ayrıca oğlum Mert’te yaşamak için bana muhtaç değil, öyle bile olsa ben ne oğlumu ne de torunlarımı mağdur etmem. Onlarda beni etmez, tıpkı benimde sizi etmediğim, tek lafınızla sahip olduğum kendi evimi size verdiğim gibi. Sizin için yaptıklarımdan hiç pişman değilim İbrahim Tatlıses. Her ne kadar sevgisiz, babalık duygusundan yoksun bir insan olsanızda ben evlatlık görevimi yaptım.

2 tane aslan gibi oğlum var hatalarında da arkalarında dururum, doğrularında da gururla bakarım. Sizin gibi evlatlarıma beddua etmem. Bir gün babalığım sorgulanacaksa da bunu yapacak olan çocuklarım olur.

Ez cümle artık yeter. Amacınız gündeme gelmek mi, yoksa konuları çarpıtarak hali hazırda devam eden dava sürecini uzatmak için bahane yaratmak mı bilmiyorum. Ama lütfen rica ediyorum benim çocuklarımı ve ailemi asılsız ithamlarla manşetlere taşımayın artık.

Tüm sevenlerimizden de kendi adıma özür diliyorum. Yarattığı gereksiz bir gündem ile yine meşgul ettik. Bunca açıklamayı bende yapmak istemezdim ama konu aile ve babalığım olunca hassasım.”

Ne olmuştu?

İbrahim Tatlıses, Ahmet Tatlı’nın oğlu Mert’in, Sarıyer’deki dairesini rızası dışında altı yıldır haksız şekilde işgal ettiği iddiasıyla yasal yollara başvurdu. Mahkeme, iki yıldır görülen davada İbrahim Tatlıses’i haklı buldu. Mahkeme, Mert Tatlı’nın dedesine ait daireyi boşaltmasına karar verdi ve 370 bin 346 TL haksız işgal tazminatı ödemesine hükmetti.

İbrahim Tatlıses konuyla ilgili, “Benim evim varken ben evimi kızıma veremiyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdi vereceğim ama… Babası ev tutmayacak mı? Göreyim bakayım nasıl baba! Torunumla aramda bir sorun yok ama bu saatten sonra olabilir. Ben onlara sahip çıktım. O babalığı öğrenecek önce. Benim çocuğum kiradayken onun çocuğuna ev veremem. Babalık nasıl yapılır onu öğrensin” dedi.

Kızlarına bakmaya devam ettiğini belirten Tatlıses, “Çocuğum kiradayken ben onun çocuğuna ev veremem. İki tane kızıma bakıyorum, torunlarıma da bakıyorum. Ev kiralarını gönderiyorum. Urfa’daki arazimi müteaahite vereceğim. 100 tane daire çıkıyor. Her kızıma 5’er ev vereceğim” ifadelerini kullandı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

gokceada-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu