Haber

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, arabaların parlatıldığı iddialarını yalanladı

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) başkan adayı Turgut Altınok, flaşörlü araba kullandığı yönündeki iddialara ilişkin, “Flaşörlü araba kullanmadım. Aday oldum, adaylığımız açıklandı, kendi arabama bindim” dedi. Yanıp sönen arabalar ya da konvoylar yok.”

Turgut Altınok, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Genel Başkanı Başkan Kahveci’yi ziyaret etti. Ziyaretin ardından düzenlenen programda şube başkanlarına seslenen Altınok, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı eleştirerek, “Ankara’nın son 5 yılı boş yıllardı. Görev yaptığı süre boyunca ABB adına tek bir faaliyette bulunmadı. Türk milliyetçiliğinin simgesi. Seçimden seçime ‘Ben Türk milliyetçisiyim’ diyor. Vatan “Vatan sevgisi hizmetle ölçülür. Vatanını sevenler çok çalışırlar” dedi.

Ardından yerel seçimler için destek talebinde bulunan Altınok, “31 Mart’ta Ankara’nın ışıklarını yakalım, çalışma ve hizmet dönemine başlayalım. Belediye başkanları şehrin 5 yılını değil, şehrin geleceğini planlıyor. Belediye başkanları yönetiyor” şehrin geleceği. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında başkentimizi hak ettik.” “Mekanı hak ettiği hizmetlerle donatmaya hazır mıyız? Çocuk dostu şehirler, genç dostu, herkesin mutlu olduğu şehirler. ‘Dünyanın yaşanabilir başkentleri’ diye bir liste var ama Ankara diye bir başkent yok.” dedi.

‘SOSYAL MEDYADA MİLYONLAR HARCADI’

Önceki dönemde ABB’nin bütçesinin yüzde 8’inin sosyal yardıma ayrıldığını ancak şu anda yüzde 4’ünün kullanıldığını kaydeden Altınok, “Sosyal medyaya, trollere milyonlar harcıyorlar. Ankara’nın her yerinde kendi resimleri var. Keşke biz de öyle yapsak” dedi. Duvarda o resimler yerine verdikleri hizmetleri görebiliyordum.” “En az 1,5 milyon tablo var. Neredeyse tablosuz duvar kalmadı. Yalnızca duvara harcanan para 750 milyon. Bu değirmenin suyu nereden geliyor?” dedi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde flaşörlü araba kullandığı iddialarına ilişkin Altınok, “Flaşörlü araba kullanmadım. Aday oldum, adaylığımız açıklandı, kendi arabama bindim. Flaşörlü araba ya da konvoy yok” dedi. Bu Altınok’un doğasına aykırı. Ben yalnız seyahat eden bir adamım. 20 yıldır çalışıyorum. “Eşim dahil çocuklarım resmi araca binmedi” dedi.

Altınok, Ankara’da memur ve bürokratlara yönelik de projeleri bulunduğunu söyledi.

hendek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu