Haber

Almanya’dan ‘Avrupa’da olası bir savaşa’ hazırlıklı olun çağrısı

Alman ZDF kanalına konuşuyoruz Savunma Bakanı Boris PistoriusAvrupa’da çıkabilecek bir savaşta ülkesinin kendisini savunmaya hazır olması gerektiğine dikkat çekerken, silahlı kuvvetlerinin modernizasyon sürecini önemli ölçüde hızlandırmanın mümkün olmadığının altını çizdi.

Almanya kendini savunabilmeli. Savaşa hazır olmalıyız Orta Doğu ve Ukrayna’daki çatışmaların Alman toplumu üzerinde sonuçları olacağını vurgulayan Pistorius, şöyle konuştu: “Avrupa’da savaş tehlikesi olabileceği fikrine alışmamız gerekiyor. “Bu, savaşa ve savunmaya hazır olmamız gerektiği anlamına geliyor” dedi.

Alman Savunma Bakanlığı100 milyar Euro’luk savunma bütçesini çok yavaş harcadığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Pistorius, şunları söyledi: Çok fazla hızlanmak mümkün olmayacakYıl sonuna kadar savunmaya ayrılan bütçenin yaklaşık üçte ikisinin kullanılacağını ancak üretmeteslimatın zaman aldığını belirtti.

Alman Silahlı Kuvvetlerine de değinen Bakan, şunları söyledi: Son 30 yıldır çok az bütçe ayrılan kurumu 19 ayda düzeltmek mümkün değil.” ekledi.

Ukrayna’nın yaptığı yardımlar nedeniyle Avrupa ülkelerinin üretim oranları ve mühimmat stokları konusunda sıkıntı yaşadığı bilinirken, geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapan Almanya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’ya 10 mühimmat daha göndereceğini açıklamıştı. mümkün olan en kısa sürede. leopar1A5 tankının teslim edileceğini duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında “ Önümüzdeki haftalarda 10 adet Leopard 1 A5 ana muharebe tankı, 3 adet Gepard uçaksavar tankı, 15 zırhlı personel taşıyıcı ve 20’ye yakın zırhlı ambulans konuşlandırılacak. Ukrayna’yaulaşacak” yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu