Ekonomi

Ankara’da 170 bin TL’den satışa çıkarılan boğa piyasası ilgi odağı oldu

ANKARA’da Kurban Bayramı öncesi satışa çıkarılan 1 ton 100 kilo ağırlığındaki ‘Şahinbey’ isimli boğa, pazarda ilgi odağı oldu. 2.5 yaşındaki boğa, 170 bin TL’lik fiyatla alıcı bekliyor.

Kurban Bayramı nedeniyle Ankara’nın birçok ilçesinde kurban pazarlarına kurbanlar getirildi. Gölbaşı ilçesine bağlı Oğulbey Mahallesi’nde kurulan pazar alanı tam kapasiteye ulaştı. Pazarda küçükbaş hayvanlar 4 bin ile 9 bin TL arasında, büyükbaş hayvanlar ise 35 bin ile 170 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Pazardaki en pahalı kurbanlık, 170 bin TL ve 1 ton 100 kilo simental fiyatıyla ‘Şahinbey’ isimli boğa oldu. Kars’ın Akkaya ilçesinde yaşayan Zafer Bozkurt’un yetiştirdiği 2,5 yaşındaki boğa, pazarın gözdesi oldu. Birçok kişinin talip olduğu ‘Şahinbey’ için verilen en yüksek teklif 160 bin TL oldu. Boğayı ortaklarıyla birlikte satın almak isteyen Selim Doğan, Zafer Bozkurt ile fiyatta anlaşamadı.

Zafer Bozkurt, memleketi Kars’ta hayvanların yayılış alanlarının geniş olması nedeniyle hayvanlarının uygun şekilde geliştiğini söyledi. Bozkurt, “Kars’ın hayvanları hep ön planda. Kurbanımızın bedelini pazarlık ediyoruz. Pazarın elması olduğu için biraz çekiniyoruz. YARIŞMASINI DÜZENLEYECEĞİZ” dedi.

Kurban pazarından sorumlu belediye zabıta amiri Ehliman Fazilet, “1000 büyükbaş, 2 bin 700 koyun ve keçi kapasitemiz var, hepsi dolu. Boş otlağımız yok. 23 Haziran’da kurban güzellik yarışmasında ödülleri en güzel hayvana verecek.”

golovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu