Ekonomi

Bankalar Birliği açıkladı: Finansal sıkılaştırma süreci başladı

Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Toplantıda dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik gelişmeler, bankacılıkta son durum” sektör ve geleceğe yönelik beklentiler masaya yatırıldı.

TOPLANTI FAYDALI OLDU VE GEÇTİ’

Bankacılık şubesinin gündeminde yer alan bahislere ilişkin görüş ve öneriler Yönetim Kurulu tarafından Önderliğimize sunuldu. Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, toplantının çok faydalı geçtiğini belirtti. Bankacılık sektörünün dayanıklı ve sağlıklı bir yapıya sahip olduğunu, paydaşlarına güven duyduğunu, yüksek uluslararası standartlarda hizmet verdiğini ve ekonomi politikalarının ilgili tüm kesimlere gerçekçi bir şekilde iletilmesinde değerli bir görev üstlendiğini ifade eden Çakar, şunları kaydetti:

Lider Çakar, düşük enflasyonun sağladığı öngörülebilir çalışma ortamı ve uluslararası kabul görmüş düzenlemelerin TL bankacılık bölümünün büyümesinde ve güçlenmesinde değerli rol oynadığını belirtti. İstihdam sağlayan ve cari işlemler açığını azaltan nitelikli yatırımların finansmanı, katma değeri yüksek üretim ve dünya pazarlarında rekabetçi ihracatın finansmanı sayesinde insanımızın refahının artmasına daha fazla katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı. .

‘PARA SIKIŞTIRMA SÜRECİ BAŞLADI’

TCMB Başkanı Erkan, enflasyonla mücadelenin bir an önce sağlanması amacıyla mali sıkılaştırma sürecinin başlatıldığını belirterek, tüm ekonomik aktörlerin enflasyon görünümüne kadar görevlerini yerine getirme konusunda kararlı bir duruş sergileyeceklerinden emin olduklarını belirtti. iyileştiği anlaşılmaktadır. 

Erkan, bankacılık şubesinin sağlıklı bilanço yapısının ülkemizde sürdürülebilir ekonomik büyümenin devamına, istihdamın artırılmasına ve cari işlemler hesabındaki kalıcı iyileşmeyi hızlandıracak stratejik yatırımların desteklenmesine katkı sağlayacak düzeyde olduğuna dikkat çekti. istikrar.

Erkan, “Türkiye Bankalar Birliği’nin makroihtiyati çerçevenin sadeleştirilmesine ilişkin görüş ve önerilerini aldık. Etki analizleri yapılarak sadeleştirme süreci kademeli olarak gerçekleştirilecektir.

Önder Bey, ekonomide öngörülebilirliği artırdığımız ölçüde girişimcilerimizin gerçek kararlar alarak çok daha verimli faaliyetlerde bulunacaklarına inandıklarını ve sektörle yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.”

kuluncak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu