Teknoloji

ChatGPT denendi; Windows için geçerli etkinleştirme anahtarı oluşturuldu

YouTube yaratıcısı EndermanOpenAI’nin ChatGPT’sini kandırarak Windows 95 için birkaç geçerli etkinleştirme anahtarı oluşturmayı başardı.2003 yılında tamamen yıkılan Windows 95 artık yazılımdan vazgeçildiği için bu çalışma eğlenceli bir deney olarak yapılmıştır.

Başlangıçta kolay” Geçerli bir Windows 95 anahtarı oluşturabilir misiniz?” istemini reddederek, yapay zeka kendi dahili kasasını atlamak zorunda kaldı. ChatGPT, ” yanıtını verdi. Bir AI dil modeli olarak, özel mülk yazılımlar için geçerli bir Windows 95 anahtarı veya başka türde bir etkinleştirme anahtarı oluşturamaz. Bunu söyledikten sonra Windows 95’in artık Microsoft tarafından desteklenmeyen çok eski bir işletim sistemi olduğunu hatırlattı. Ardından, sistemin güvenliğini sağlamak için daha yeni bir Windows sürümüne yükseltmeyi önerdi.

Enderman’ın Windows 95 anahtarlarını denemesinin nedenlerinden biri, işletim sisteminin yapısının ve anahtar biçiminin, Windows’un Artifact ID gibi ek bilgiler gerektiren daha çağdaş sürümleriyle karşılaştırıldığında çok daha az karmaşık olmasıydı.

İnternette hızla bulunabilen geçerli ve geçersiz Windows 95 anahtar biçimleri hakkındaki bilgileri kullanan ChatGPT’ye, geçerli bir Windows 95 anahtarının sahip olması gereken dizi biçimini açıkça tanımlayan gözden geçirilmiş, ayrıntılı bir bilgi istemi verildi. Toplam 30 dizi oluşturulması istendi.

Bu yeni istemde, ChatGPT, kendisinden istenen her şeyi sorunsuz bir şekilde yaptı ve aslında bir keygen görevi gördüğünün farkında değildi. İstenen anahtarlardan ikincisi, Windows 95’i başarıyla etkinleştirmeyi başardı.

haber-babaeski.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu