Haber

CHP Milletvekili: Gençlerimizin geleceği karanlık, hükümetin somut adımlar atması gerekiyor

TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde okuyan iki öğrencinin öldürülmesiyle ilgili şunları söyledi: “AKP iktidarının gençlerimize vaat ettiği tek gelecek, kocaman bir karanlıktır. halk gün geçtikçe yoksullaşıyor, vatandaşın psikolojik krizleri gün geçtikçe artıyor. Özellikle gençlerimizin yaşadığı gelecek.” “Kötü yaşam koşullarının getirdiği kaygı ve çaresizlik onları birer birer aramızdan koparıyor. Ülkede bozulan ekonominin ve giderek artan psikolojik krizin önlenmesi için hükümet yetkililerinin artık somut adımlar atması gerekiyor.”

CHP Ankara Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komite üyesi Deniz Demir; Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki RA ve SNR’nin intiharına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Demir’in açıklaması şöyle:

“Çok üzgünüz. Eskişehir’de bir hafta içinde yaşanan ikinci intihar vakası. Gençlerimizi kaybediyoruz. Üniversite kafeteryasında intihar eden gencin ardından şimdi de KYK yurdunda bir canımızı kaybettik. Kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum, yaşadığımız kayıpların bir daha tekrarlanmamasını diliyorum.

Artan işsizlik, ekonomik sorunlar ve giderek artan umutsuzluk gençlerimizi intihara sürüklüyor. Hükümet yetkilileri sessizliğini korumaya devam ediyor. Devletin misyonu gençlerini ve çocuklarını korumak ve onlara yeterli bir gelecek hazırlamaktır. Maalesef AKP iktidarının gençlerimize vaat ettiği tek gelecek kocaman bir karanlıktır.

Hükümet yetkilileri her gün televizyonlara çıkarak huzur ve refahın artmasından, ekonominin büyümesinden bahsediyor. Keşke durum anlatıldığı gibi olsaydı ama gerçekler çok farklı.

İnsanlar her geçen gün yoksullaşırken, vatandaşların psikolojik krizleri de her geçen gün artıyor. Özellikle gençlerimizde gelecek kaygısı, kötü yaşam koşullarının getirdiği çaresizlik onları birer birer koparıyor aramızdan. Kötü yönetim ve yanlış ekonomi politikaları artık vatandaşların hayatını tehdit ediyor. Derin yoksulluk toplumun büyük bir bölümünü etkisi altına almış durumda ve bundan en çok etkilenenler arasında gençler de yer alıyor. Gençlerimiz bize emanettir ve onlara güzel bir gelecek, yaşanabilir bir Türkiye bırakmak bizim görevimizdir. “Hükümet yetkililerinin artık ülkede felakete dönüşen ekonomiyi ve artan zihinsel krizi önlemek için somut adımlar atması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu