Haber

Çorum Belediyesi Afşin’deki Öğrencilere Kırtasiye Yardımında Bulundu

Çorum’da okula yeni başlayan 6 bin öğrenciye kırtasiye seti hediye eden Çorum Belediyesi, bu yıl da kardeş şehri Afşin’i unutmadı. Depremden etkilenen öğrencilere kırtasiye yardımı ulaştıran Çorum Belediyesi, bir kez daha Afşin halkının gönlünü kazandı.

Çorum Belediyesi kardeş kenti Afşin’e desteğini sürdürüyor. Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba ile birlikte Afşin Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Önder Aşgın, birinci sınıf öğrencilerine kırtasiye malzemeleri hediye etti.

Afşin’de 1500 öğrenciye kırtasiye yardımı

Başkan Aşgın, “Belediye olarak her yıl Çorum’da birinci sınıfa başlayan 6 bin çocuğa ilk ikramları bizden olsun diye kırtasiye hediye ediyoruz. Bu yıl ilkinden itibaren 1.500 öğrenciye kırtasiye yardımı yapmak istedik. Çorum’da ve kardeş şehrimiz Afşin’de dereceliyiz.” söz konusu.

Depremin ilk gününden itibaren Afşin halkına destek olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Aşgın, “Afşin’de okula başlayan çocuklarımız için getirdiğimiz kırtasiye malzemelerini Afşin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hep birlikte teslim ettik. Afşin Belediye Başkanımız ve AK Parti Afşin İlçe Başkanımızla birlikte “Çocuklarımıza hayırlı olsun. Bundan sonra da Çorum-Afşin kardeşliğini el ele, yürek yüreğe yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

“Çorum’la kardeş olmaktan gurur duyuyoruz”

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Çorum’la kardeş olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Bize bu duyguları yaşattıkları için Çorum Belediyesi’ne ve Çorum halkına teşekkür ediyoruz. Çorum Belediyesi’ni depremin ilk gününden itibaren yanımızda gördük. Arama kurtarma çalışmalarına ve ilçemizin altyapısının yenilenmesine büyük katkılarda bulundunuz.” “Açacağımız yeni bulvarlarda Çorum’un adını yaşatacağız. En büyük bulvarımıza Çorum Bulvarı adını vereceğiz” dedi. – ÇORUM

habercifteler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu