Haber

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Filistinli çocuklara ‘soykırım’ yapılıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Romanya Türk Odası tarafından düzenlenen “Türk-Romen Dostluk, Kültür ve Sanat Gecesi”nde kendisine verilecek “Türk Dünyasına Hizmet Ödülü”nü almak üzere Romanya’ya gitmeden önce 1 Kasım’da Bükreş’te Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na açıklamalarda bulundu.

Topçu, İsrail’in Gazze’de sivilleri hedef alan baskınlarına ilişkin özel açıklamalarda bulundu.

İsrail’in Filistinli çocukları, sivilleri, camileri, okulları ve hastaneleri bombaladığını vurgulayan Topçu, Filistinli çocukların uğradığı zulme dikkat çekti.

Topçu, ” “Yüzyılımızda Filistinli çocuklara soykırım yapan Netanyahu ve destekçilerinin ruh eşi Hitler, yaklaşık 6 milyonu Yahudi olmak üzere 90 milyona yakın insanın ölümüne neden olmuş, intihar etmeden önce cesedinin yakılmasını emretmiştir.”söz konusu.

“NETANYAHU HÜKÜMETİ FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARA SOYKIRIM YAPIYOR”

Topçu, her dilden, her dinden insanın İsrail’in katliamlarına dur demesi gerektiğini belirtti. “İnsan olduğunu söyleyen her dinden, her dilden, her ırktan insanın tek gündemi olan İsrail’in Netanyahu hükümeti ve destekçisi ülkeler, Filistinli çocuklara insanlık tarihinde ikinci bir ‘Holokost’ yaşatıyor.”dedi.

KAYNAK: HABER7

karapinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu