Teknoloji

Google’ın iPhone’la dalga geçen reklamları herkesi güldürdü

Apple’ın büyük rakipleri uzun yıllardır reklam kampanyalarıyla iPhone’la dalga geçiyor. Sonuçta, Apple’ın dünyanın en büyük telefon üreticisi olmasının bir nedeni var, şirket piyasaya hakim telefonlar üretiyor.

Öte yandan iPhone mükemmel değil ve yeni model bile diğer amiral gemisi cihazların bazı özellikleriyle rekabet edemiyor. İşte Google, çirkin suçlamalar yapmadan bu eksikliklerden yararlanıyor. iPhone ile alay eden komik bir reklam kampanyası oluşturdu.

Çarşamba günü, Google #BestPhonesForever Kampanyasının beş reklamını YouTube’da paylaştı. Reklamların her birinde, bir iPhone ve bir Pixel’in Pixel telefonun bir özelliğini veya yeteneğini vurgulayan bir konuşma yaptığını görüyoruz.

İlk reklam, Pixel’in sürekli olarak yeni yetenekler kazanmasına odaklanırken, iPhone düz bir çizgide gelişmeye devam ediyor:

İkinci reklam, Pixel’in astrofoto modunu iPhone’un Gece moduyla karşılaştırıyor:

Üçüncü reklamda iPhone, genel Wi-Fi ağındaki bilgisayar korsanlarından korkuyor ve Pixel’in kendi VPN’i ile geldiğini belirtiyor:

Dördüncü reklam, Pixel’in diğer Qi sertifikalı telefonları kablosuz olarak şarj etme yeteneği hakkındadır:

Son olarak, iPhone bir Pixel Fold ile buluşuyor ve katlanabilir bir telefon beklentisiyle vuruluyor:

İster iPhone tutkunu olun ister Google Pixel hayranı olun, Bu reklamların iyi niyetli eğlencesi takdir edilmelidir.Çalışmanızı kasıtlı olarak var olan en tanınmış telefonla karşılaştırmak ince bir çizgidir, ancak Google bu kampanyada kusursuz bir stil korumayı başardı.

Bu reklamlar elbette herkesi iPhone’dan Pixel’e geçmeye ikna etmeye yetmiyor ama kesinlikle son zamanlarda televizyonda gördüğümüz Apple reklamlarından daha eğlenceli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu