Ekonomi

Guangzhou R&F Properties’e tasfiye davası açıldı

Çinli bir emlak geliştiricisi olan Guangzhou R&F Properties Co. Singapur merkezli bir özel sermaye fonu olan Seatown Private Credit Master Fund tarafından açılan bir tasfiye dilekçesiyle karşı karşıya. Pazartesi günü bir Hong Kong Mahkemesinde başlatılan yasal işlem, ödenmemiş bir krediden kaynaklanıyor ve Seatown, ödenmemiş 613.66 milyon $ tutarındaki kredide %18’lik bir paya sahip.

Şirketin iştiraki Trillion Glory’nin tasfiye dilekçesini alması, Çin’in emlak sektöründe devam eden sıkıntıya işaret ediyor. Halihazırda mali baskı altında olan R&F Properties, alacaklıların benzer yasal zorluklarıyla karşılaşan Sino-Ocean Group ve Evergrande Group gibi diğer geliştiricilere katılıyor.

R&F Properties dilekçeye cevaben, söz konusu işlemin faaliyetlerini önemli ölçüde etkilemeyeceğini belirtti. Firma, söz konusu kredinin Çin’de 68 otel ve bir ofis binası içeren bir portföy tarafından teminat altına alındığına dikkat çekti. R&F, teminatlı bir alacaklının tasfiyeyi takip etmek yerine teminatı uygulayabileceğini, bunun şirket değeri için daha az yıkıcı olacağını ve alacaklılar için daha iyi geri kazanımlarla sonuçlanacağını öne sürdü.

R&F Properties Co. ve iştiraki R&F Properties (HK) Company Limited, sırasıyla kredinin borçlusu ve garantörü olarak listelenmiştir. Dava dilekçesinin duruşması 25 Eylül’de yapılacak.

Yasal baskılara rağmen, R&F Properties hisseleri Salı sabahı %1,2’lik hafif bir artış kaydetti. Bu artış, Hang Seng Anakara Emlak Endeksi’ndeki %4,9’luk düşüşün aksine gerçekleşti.

Yılın başlarında R&F Properties, 5,7 milyar dolarlık tahvilleri için ikinci tahvil takasını gerçekleştirmiş ve bu stratejik hamle şirketin kredi temerrüdünü önleyerek borç yükünü azaltmasını sağlamıştı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu