Haber

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Şifa Hastanesi’ne saldırısı

Hükümetin Gazze Şeridi’ndeki Medya Ofisi, İsrail ordusunun Şifa Hastanesi’ne yönelik saldırılarının durdurulması için tüm dünyayı müdahaleye davet etti.

Ofisten yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordu güçlerinin Gazze Şeridi’nin en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesi’nde “savaş suçu” işlediği belirtildi.

İsrail’in saldırılarının durdurulması için tüm dünya ülkelerine müdahale çağrısında bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İsrail, savaş suçları, ahlaka ve insanlığa karşı suçlar olarak sınıflandırılan bu uygulamaları Şifa Hastanesi’ne yönelik provokasyon ve kamuoyunu yanıltma kampanyası sonucunda gerçekleştirmiştir.”

Açıklamada, İsrail’in Şifa Hastanesi’nden çıkış için güvenli geçişlerin varlığı yönündeki konuşmalarının sadece “propaganda” olduğu vurgulanırken, İsrail ordusunun birçok aileyi doğrudan infaz ederek 30’dan fazla kişiyi öldürdüğü, onlarca kişiyi yaraladığı kaydedildi. Şifa Hastanesi’ni sahada bırakmaya çalışıyor.

Açıklamada, “İsrail askerleri, tanklar, ağır silahlı askerler, patlayıcılar ve insansız hava araçlarıyla kompleksteki binalara baskın düzenledi. Hastane içerisine ateş açtı. İsrail ordusu, çok sayıda çocuk ve bazı hastaları hastaneden uzaklaştırdı, hastanelere attı. sokaklarda ölüme terk ettiler.” ifadeler kullanıldı.

Açıklamada, İsrail askerlerinin sağlık ekiplerini tehdit ederek binaları tahliye ettiği belirtilirken, İsrail ordusunun çok sayıda hastayı, yaralayanı ve yerinden edenleri, çok sayıda sağlık ve bakım personelini darp ettiği, kıyafetlerini çıkarmaya zorladığı ve hakaret ettiği kaydedildi. Şifa Tıp Kompleksi’nde.

Açıklamada, “hala çeşitli hata ve katliamlar yapan” İsrail ordusunun hastane içerisine ateş açması, yaralılar, hastalar ve yerinden edilmiş kişiler arasında korku ve paniğe neden olduğu belirtildi.

İsrail güçleri bu sabah erken saatlerde tanklarla birlikte Gazze’nin kuzeyindeki Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

akcaabat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu