Haber

Japonya’da Tayfun Lan: 20 Yaralı

Japonya’nın orta ve batısında şiddetli rüzgarların yanı sıra şiddetli yağışlarla da etkisini gösteren Lan Tayfunu nedeniyle 20 kişi yaralandı. Ülkede seller, elektrik kesintileri ve ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin Honshu bölgesindeki Kii Yarımadası’na ulaşan tayfunun ülkenin doğu ve kuzeyindeki Hokkaido’ya doğru yönelmesinin beklendiğini bildirdi.

Tayfun nedeniyle nehirler taştı, binalar hasar gördü ve trafik felç oldu.

Japonya Kamu Televizyonu NHK; Hyogo, Osaka, Kyoto, Shiga ve Wakayama eyaletlerini etkisi altına alan tayfun nedeniyle 20 kişinin yaralandığını bildirdi.

Tayfunun vurduğu bölgelerdeki yerel belediyeler, 230.000’den fazla sakini daha fazla dini binaya sığınmaları konusunda uyardı.

Kyodo News’in bildirdiğine göre, Osaka vilayetindeki Kansai Uluslararası Havalimanı’nda yaklaşık 650 kişi mahsur kaldı ve tayfun nedeniyle uçuşlar iptal edildi.

Central Japan Railway Co. (JR Tokai) ve West Japan Railways (JR West), Osaka vilayetindeki yüksek hızlı tren hizmetlerini kaldırdı.

Japonya’nın en büyük iki havayolu şirketi Japan Airlines (JAL) ve All Nippon Airways (ANA), ülkenin batısına veya batısına yapılan 560’tan fazla uçuşu iptal etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu