Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Dünya Tiyatrolar Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın” Tiyatro birçok sanat dalına ilham vererek kültürleri yaşatıyor. Bu doğrultuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sanatın tüm dallarında olduğu gibi tiyatroda da değerli düzenlemelere imza atıyor ve kent olma bilincimizi sanatın gelişmesiyle taçlandırıyoruz.”

Sanatla yoğrulmuş bir kent ve sanatla eğitilmiş bir toplum yaratmak için şehir tiyatrolarının çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bizlerle çok yönlü bir tiyatro arenası oluşturmaya çalışıyoruz. dünya klasiklerinden tarihi oyunlara, çağdaş oyunlardan yeni ve yerel yazarlara kadar pek çok oyun. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz değerin gereğini teşkilatlarımızın yerine getirmeye devam edeceğini belirtmek isterim.” söz konusu.

Başkan Büyükakın sözlerine şöyle devam etti: “Diğer sanat dallarına göre hayatla doğrudan örtüşebilen tiyatro aslında hayatın ta kendisidir. Sanatın insanlığa dair her türlü duyguyu en fazla içinde barındıran dallarından biri olan tiyatro, evrensel duygu ve niyetlerin en anlamlı bölümlerinden biri olmuştur.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü Türk tiyatrosunun gelişmesinde ve sevdirilmesinde emeği geçen tiyatrocuları, tiyatronun geniş kitlelere ulaştırılmasında emeği geçen tüm emekçileri ve tiyatroseverleri kutluyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu