Haber

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore’yi tehdit ediyor

Kuzey Kore, dün gerçekleştirdiği füze testinin ABD ve Güney Kore’nin askeri tehditlerine karşılık askeri tatbikat kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı.

Geçen ayın başından beri sessizliğini bozan Kuzey Kore, dün balistik füze denemesi yaptı. Ülkenin füze geliştirme faaliyetlerinden sorumlu birimi ile devlete bağlı bir silah şirketinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikat, Merkez Ordunun verdiği yazılı talimat doğrultusunda önceden haber verilmeksizin sürpriz bir şekilde gerçekleştirildi. Kore İşçi Partisi Komisyonu (WPK) yerel saatle 08:00’de. Kim Jong-Un’un talimatıyla gerçekleştirilen tatbikat çerçevesinde, kıtalararası balistik füze Hwasong-15’in fırlatıldığı kaydedildi. durumu” teyit edildi. Yarısından geçen füzenin Japonya Denizi’nde önceden belirlenmiş bir hedefi başarıyla vurduğu açıklandı.

“ABD ve Güney Kore’ye tepki”

“ABD ve Güney Kore’den gelen askeri tehditlerin ihmal edilebilir boyutlara ulaştığı bir ortamda yapıldı” olarak tanımlanan tatbikat, “ülkenin ölümcül nükleer karşı saldırı kabiliyetini karşı konulamaz hale getirmeye yönelik tutarlı çabaların gerçek bir kanıtıdır. Kuzey Kore’nin fiziksel nükleer caydırıcılığının güvenilirliğinin garantisi.” kaydedildi.

Japonya Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore’nin dün yerel saatle 17:20 sıralarında Japonya Denizi yönüne balistik füze fırlattığını açıklamış ve füzenin ülkenin münhasır ekonomik kapsamına düştüğünün değerlendirildiği aktarılmıştı. alan. – PYONGYANG

haber-kulu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu