Haber

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkiye’deki seçim sonucunu değerlendirdi: Erdoğan kazansın diye dua ettik

MacaristanBaşbakan Viktor Orban, her Cuma günü ülkesindeki gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu devlet radyosundaki programında Türkiye’deki seçimlerin sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“ERDOĞAN İÇİN ÇOK DUA ETTİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden seçilmesini büyük bir rahatlık ile karşıladığını söyleyen Orban, “Erdoğan’a sadece başarılar dilemekle kalmadım, çok dua da ettim. Kazanmasaydı çok büyük bir trajedi olurdu” dedi.

“ŞİRKET TÜRKİYE’DEKİ MÜLTECİLERİ SERBEST BIRAKACAKTIR”

Sözlerine devam eden Orban, “Çünkü rakibi Ukrayna konusunda savaş yanlısıydı ve kazanırsa Türkiye’de yaşayan 4 milyon mülteciyi serbest bırakırdı.”

Viktor Orban

“RUS DOĞAL GAZI MACARİSTAN’A ULAŞAMIYOR”

Rus doğal gazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştığını vurgulayan Orban, Ankara’da ABD yanlısı bir hükümetin görevde olması halinde doğalgazın Macaristan ve Sırbistan’a ulaşmayabileceğini öne sürdü.

ERDOĞAN’I İLK TEBRİK EDENLERDEN BİRİ O OLDU

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, seçimin resmi sonuçları henüz açıklanmazken 28 Mayıs akşamı Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti. Orban, sosyal medya hesabından İngilizce ve Türkçe olarak paylaştığı mesajında, “Tartışmasız zaferiniz kutlu olsun Cumhurbaşkanı Erdoğan! Tebrikler Sayın Cumhurbaşkanı!” kelimeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu