Ekonomi

Rakuten, e-ticaretin gücüyle 4. çeyrekte faaliyet kaybını azaltıyor

Japon e-ticaret ve fintech grubu Rakuten Group, Aralık ayında sona eren çeyrekte faaliyet zararının azaldığını bildirdi. Şirketin zararı 33,3 milyar yen (221,25 milyon $) oldu ve on dördüncü çeyrekte de para kaybetmeye devam etti. Ancak bu rakam, önceki çeyrekteki 54 milyar yenlik daha büyük faaliyet kaybına kıyasla bir iyileşmeyi temsil ediyor.

LSEG tarafından ankete katılan sekiz analist ortalama 28 milyar yen işletme zararı varsayarken, son mali sonuçlar piyasa beklentilerinden biraz daha zayıftı. Rakuten’in mobil kolu, e-ticaret ve fintech bölümlerindeki güçlü performansına rağmen kârlılık üzerinde baskı yaratmaya devam etti ve şirketin başa baş gitmesini engelledi.

Şirketin mobil sektörde rekabet avantajı kazanma çabasının zorlu bir çaba olduğu kanıtlandı ve işlerinin bu alanında devam eden kayıplara yol açtı. Ancak işletme zararlarındaki iyileşme, taşınabilir kolun kayıplarını tamamen dengelemek için yeterli olmasa da, Rakuten’in başka yerlerdeki çabalarının meyvesini verdiğini gösteriyor.

Rakuten’in mali rakamları 150.5100 yen/dolar döviz kuruna dayanıyor. Şirket, bireysel iş kollarının performansı veya bunların genel mali sonuçlara katkıları hakkında spesifik ayrıntılar sunmadı.

Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri, şirketin gelecekteki kârlılığını ve büyüme potansiyelini ölçmek için Rakuten’in özellikle rekabetçi taşınabilir bölümündeki performansını yakından izlemeye devam edecek.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

goynuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu