Haber

Rapor: Çin Mahkemeleri Ülkenin Açılımını Desteklemek İçin Daha İyisini Yapacak

Havadan çekilmiş fotoğraf, Çin’in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ndeki Qinzhou Limanı’ndaki konteyner terminalini gösteriyor, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Zhang Ailin/Xinhua)

PEKİN, 7 Mart (Xinhua) — Çin Yüksek Halk Mahkemesi’nin (SPC) 7 Mart’ta yayınladığı bir rapora göre, Çin mahkemeleri, deniz aşırı ilgili konularda adalet sisteminin kapasitesini geliştirerek ülkenin üst düzey erişimine daha iyi hizmet edecek. Salı.

14. Ulusal Halk Kongresi’nin devam eden oturumunda görüşülmek üzere sunulan rapora göre, ülke genelinde mahkemeler 2018’den 2022’ye kadar 95 bin yabancı temaslı ticari davayı ve 76 bin denizcilik davasını sonuçlandırdı.

Çin’de son beş yılda uluslararası ticaret anlaşmazlıklarını halletmek için toplam 10 özel mahkeme kuruldu.

Rapora göre, denizcilik meselelerinde tarafsız, verimli ve şeffaf bir adalet sistemi sayesinde, giderek daha fazla sayıda yabancı kuruluş anlaşmazlıklarını çözmek için Çin mahkemelerini seçiyor.

Öte yandan, Çin Yüksek Halk Savcılığı’nın 14. Ulusal Halk Kongresi yıllık oturumuna sunduğu rapora göre, Çin’deki savcılık kurumları yabancıların karıştığı 20.000’den fazla ceza davasına bakarken hem Çinli hem de yabancı tarafların yasal haklarını korumaya çalıştı. son beş yılda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu