Haber

Şehri tehdit eden dev kayalar artık tehlike oluşturmuyor

Uludağ’ın dik yamaçlarında kenti tehdit eden dev kayalar, Osmangazi Belediyesi ekiplerinin başarılı çalışmasıyla yok edildi.

Uludağ eteklerinde Osmangazi ilçesi heyeti olan Mollafenari Mahallesi’nin yukarı kesimlerinde tehlikeli kayalıkların bulunduğunu belirleyen Osmangazi Belediyesi ekipleri, bu kayalıkları etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı. Tonlarca ton ağırlığındaki dev kayalar, Osmangazi Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alınarak patlatılarak küçük modüller haline getirildi. Yapılan başarılı çalışmalarla tehlikeli dev kayalar tehlikeli olmaktan çıkıyor. İlçede yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğine büyük önem veren Osmangazi Belediyesi, yerinde yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini kazandı.

Osmangazi için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İlçemizin her noktasına hizmet vermeye devam ediyoruz. Sadece hizmet vermiyoruz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini de düşünüyoruz. Mollafenari mahallemizin yukarı kesimlerinde bulunan kayalıkların tehlikeli olduğunu belirleyen ekiplerimiz, bu kayalıkları tehlikeden uzaklaştırmak için hemen harekete geçti. Uzman ekiplerimiz tarafından gerekli önlemler alınarak tehlikeli kayalar küçük parçalara dönüştürülerek tehdit olmaktan çıkarıldı.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberaltindag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu