Haber

Sivas’ta düzenlenen Muhsin Yazıcıoğlu Karakucak Güreşleri Şenliği başladı.

– Sivas’ta özel meydana pehlivanlar indi

İlk kez düzenlenen ‘Geleneksel Muhsin Yazıcıoğlu Karakucak Güreş Şenliği’ başladı

SİVAS – Sivas’ta bu yıl ilki düzenlenen ‘Geleneksel Muhsin Yazıcıoğlu Karakucak Güreşleri Şenliği’ başladı.

Türkiye Klasik Güreş Federasyonu Büyükler Karakucak Sivas’ta Türkiye Şampiyonası Muhsin Yazıcıoğlu Spor Komplekste başladı. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve Türk Klasik Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonada kispet giyen güreşçiler özel meydana çıktı. 45 ilden 460 sporcunun katıldığı şampiyonada sıcak havaya rağmen güreşçiler, rakiplerinin sırtını yere değdirmek için ter döktü. Şampiyonada pehlivanlar, rakipleriyle birlikte sıralamada yer almak için kıyasıya mücadele etti. Heyecanlı geçen şampiyonanın sonunda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinden Güreş Şampiyonası için gelen Furkan Uzun, “Güreştim, kazandım. Benim için kolay oldu. Antrenmanlarımı Yıldızeli’nde yapıyorum. Arkadaşım sayesinde bu spora başladım. Hala devam ediyorum. devam etmek.”

Güreş maçlarını izlemeye gelen Halil İbrahim Yiğitsoy, “Sivas’ta böyle bir güreş organizasyonu düzenlemek çok güzel. Yıllardır turnuvalara katılıyorum. Ata sporumuz, milli sporumuz. Başarılar diliyorum” dedi. Gençlerimiz, bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmalarını bekliyorum.”

Şampiyonaya Tokat’tan katılan Poyraz Bilgin, birinciliği hedeflediğini belirterek, “Arkadaşım bu spora başladı. Afyonkarahisar birincisi oldum. Ankara’da Türkiye şampiyonu oldum. Bu sefer ben istiyorum.” burada ilk olmak.”

(OE-GF-IYA-S)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu