Haber

Troll Bölükbaşı’dan Cem Küçük’e: Devlet kulağını çekmiş

Sosyal medyadaki kışkırtıcı ve hedef gösterici paylaşımlarıyla bilinen troll Furkan Bölükbaşı, hükümete yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’ün “Ya Çatalca Jandarmada FETÖ var ya da birileri tezgâh peşinde” başlıklı yazısıyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Küçük söz konusu yazısında polis kontrolündeki Bahçelievler’deki evine ödenmeyen bir para cezası gerekçesiyle Çatalca’dan kendisini sağlık kontrolüne götürmeye gelen iki jandarma personelini yazmıştı.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, “Ya Çatalca Jandarmada FETÖ var ya da birileri tezgâh peşinde” başlıklı yazısında 27 Mart’ta oturduğu sitenin kapısına iki jandarmanın geldiğini ve “hakkında yakalama kararı olduğunu, kendisini alıp sağlık kontrolüne götüreceklerini” söylediklerini ve onlara talimat veren kişinin Çatalca Jandarma İstihbarat Komutanı olduğunu öne sürmüştü.

Konuyla ilgili Bölükbaşı, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bölükbaşı, olayın, ‘devletin Cem Küçük’ün kulağını çekmesi’ olduğunu öne sürdü.

Bölükbaşı’nın paylaşımı şu şekilde:

”Cem Küçük neden kafası karışmış gibi yapıyor anlamadım. Sen 25 Mart’ta seçimlerin kaderini Ekrem İmamoğlu’nun yararına çevirmek için “Devlet adına konuşuyor gibi yaparak” seçimden sonra kayyumlar atanacak, askeri operasyonlar yapılacak dedin, Kürtleri Ekrem İmamoğlu’na ittin. Oysa ne kayyum atandı, ne operasyon başladı. Bir anlamda Devlet adına konuşuyor gibi yaparak Devlet’e operasyon çektin. Devlet de iki gün sonra gelip kulağını çekmiş.

Ben bir Liberteryen olarak böyle operasyonları ve müdahaleleri hiçbir şekilde tasvip etmiyorum. Sivil siyaset alanına başka güçler girmemeli. Fakat yaşadığım ülkeyi de tanıyorum.

Sen neye sebep olacağını, kime kazandıracağını bile bile devlet adına konuşuyormuş gibi yaparak bu operasyonu çekip hiçbir şey olmayacağını mı sanıyordun? Başına bunların neden geldiğini çok iyi biliyorsun ama bunları o zaman yazmaya cesaret edemediğin için iki ay sonra şimdi yazıyorsun. Devlet içi kavgada taraf olunmaz, Devlete operasyon çekilmez, iki altın kuraldır bunlar. Her akıllı insan bu iki altın kuralı bilir.”

(HABER MERKEZİ)

yatagan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu