Ekonomi

Tüketici Yapay Zekasında Yükselen Yarış: Mizuho

Mizuho analistlerinin Salı günü yayınladıkları bir rapora göre, Google, OpenAI ve Meta’nın son duyuruları, halka yapay zeka teknolojisi sunmak için bir rekabet başlattı.

Yatırım firması, 5 milyardan fazla bireyin sahip olduğu akıllı telefonların yaygın kullanımları nedeniyle tüketici yapay zekası için birincil platform olduğunu öne sürüyor.

Kullanım kolaylığı, yaygın kabulde önemli bir faktör olsa da Mizuho, gelişmekte olan platformların artırılmış gerçeklik gözlükleri ve sanal gerçeklik başlıklarını da içerdiğini kabul ediyor.

Mizuho, “Akıllı telefondaki yapay zeka uygulaması tüketici alımının başlangıç noktasıdır ve akıllı telefon uygulamalarıyla entegrasyonu akıcı bir kullanıcı deneyimi için gereklidir” diyor.

Ayrıca analistler, “yanıt süresini kısaltmak, işlem maliyetini düşürmek ve hem sürekli öğrenmeyi hem de kişisel bilgilerin korunmasını geliştirmek için Büyük Dil Modellerinin cihaza yüklenmesi gerektiğini” ileri sürüyor.

Firma, “Tüketici yapay zekasını genişletmek için Büyük Dil Modellerinin, dijital asistanların, işletim sistemlerinin ve donanımın entegrasyonunu öngörüyoruz” diyor. Bu bağlamda Mizuho’nun akıllı telefonlarda tüketici yapay zekası için internet sektöründe tercih ettiği şirketler Alphabet (NASDAQ:GOOGL), Meta Platforms (NASDAQ:META) ve Amazon (NASDAQ:AMZN).

Buna ek olarak, akıllı telefonlarda yapay zekayı kolaylaştırmak için, sermaye harcamalarında artan bir yatırım döngüsü ile optimize edilmiş bir altyapıya ihtiyaç olduğunu öngörüyorlar. Sonuç olarak, tercih ettikleri yarı iletken şirketleri Micron Technology (MU), Qualcomm (QCOM) ve Arm Holdings (ARM).

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

habersolhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu