Haber

Üç yıl önce “Kılıçdaroğlu adaysa ben de adayım” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan ilk açıklama: İronikti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Bu gelişmenin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent TuranKılıçdaroğlu’nun 2020’de bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin konuşması gündeme geldi.

‘İRONİ’ TEPKİ

Turan’a üç yıl önce söylediği “2023’te Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı adayı ilan ediyorum, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak da Cumhurbaşkanlığı adayıyım” sözleri hatırlatıldı. AK Partili Turan, “İroniydi” yanıtını verirken; “Bizim için en doğru adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu hep söyledik. Kemal’in adaylık sürecinde bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Bir ironiyi bile anlayamayacak kadar “siyaset körü” olanlara 4 ay önce anlatmıştık, Adaylıktan çekilmemizin gerekçeleriyle birlikte. Aksi takdirde adayımızın güçlü Türkiye’ye giden yolu açık” dedi.

“‘ADAYIMIZ PARTİSİZ BAŞKAN OLACAK’ dediğini duymadılar mı?”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını tebrik eden Turan, “Daha önce anlattığımız sıradan bir ironiye aday mı olacaksınız? Parti’? Bırakın partisiz partiyi, partili parti + 5’li parti yardımcısı + 2’li parti bld’si de eklenmemiş!” sözlerini kullandı.

haberkarapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu