Teknoloji

Yeni Ford E-Tourneo Custom Tanıtıldı!

Türkiye’de tam elektrikli Ford E-Transit’in üretimine başlayan Ford Otosan, bugün yepisyeni bir modelle daha karşımıza geldi. Ford Otosan’ın Kocaeli tesislerinde üretilecek yeni E-Tourneo Custom modeli tanıtıldı.

Yeni kuşak Ford E-Tourneo Custom, klasik Tourneo dizaynından büsbütün arınmış yepyeni bir dizayna ev sahipliği yapıyor. Gelin, aracın paylaşılan özelliklerine yakından bakalım.

Ticari istemeyenin bile aklını çelen Ford E-Tourneo Custom:

Ford E-Tourneo Custom, F-150 Lightning pick-up modelinde de gördüğümüz 74 kWh kapasiteli bataryaya mesken sahipliği yapıyor. 160 kW elektrik motora yer veren araç, toplam 370 kilometreye kadar menzil ve 2.000 kilogram azamî çekme kapasitesi sunabiliyor.

Araç, 41 dakikada yüzde 15’ten yüzde 80’e şarj düzeyine ulaşabiliyor.

Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gövdeleriyle satışa sunulacak olan araç, otomatik elektrikli kayar kapılar, B&O ses sistemi, eğimi ayarlanabilir direksiyon, dijital kart anahtar ve panaromik cam tavan üzere özelliklere yer veriyor.

Aracın dış kısmına geldiğimizde bizi elektrikli araçlarda görmeye aşina olduğumuz iki boyutlu ızgara karşılıyor. Ön kısımda uzunluktan boya uzanan LED ışıklar, art kısımda ise çağdaş görünüme sahip LED lambalar yer alıyor.

Aracın iç tasarımındaysa değişik bir direksiyonla karşılaşıyoruz. Lakin bu direksiyon, yalnızca dizaynıyla değil, fonksiyonuyla de farklılık taşıyor. Direksiyon, eğimi ayarlanarak dikey duruma getirilebiliyor ve üzerine bir modül konulmasıyla bir standa dönüşebiliyor.

Hem direksiyon hem de panellerde fiziksel tuşların ağırlığını sürdürdüğünü görebiliyoruz. Ancak tekrar de Ford, araca büyük bir ekran da eklemiş durumda.

Ford E-Tourneo Custom, Türkiye’de üretilecek olsa da şimdi ülkemizde satışa çıkmayacak. Ford Pro bünyesinde olacak olan model, 2024 yılında Avrupa pazarına satılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu