Haber

Yıkımların Ardından 61’den Fazla Avukattan Erdoğan’a Suç Duyurusu

10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerle ilgili harekete geçen 61 avukat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, valiler, belediye başkanları ve müteahhitler hakkında hata beyanında bulundu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 41 binden fazla kişi hayatını kaybetti. 16. günün prestijiyle birlikte ölü sayısındaki artış devam ediyor.

Halkın Avukatları Kümesi’nin daveti üzerine olay yerine gelen 61 avukat, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, depremin olduğu illerin bakanları, valileri ve belediye başkanları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. deneyimli, GSM operatörleri, müteahhitler ve bina kontrol ofisleri sorumluları.

Avukatların dilekçesinde, “Kasten ihmal”, “Denetleme görevinin ihmali”, “Görevin kötüye kullanılması”, “Tehdit”, “Hakaret”, “İletişimin engellenmesi”, “Yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi” , “İhaleyi güvence altına almak”, “Suç”. “delilleri yok etme” yer almaktadır.

Dilekçede Erdoğan’ın “Bunlar kader planında olan şeyler” sözleri de hatırlatılırken, “Halk, devletin kendi yetersiz imkanlarıyla yerine getiremeyeceği sorumlulukları yerine getirmek zorunda kalırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu sorumluluğu alıyor” denildi. ülkemizin karşılaştığı her acıda kaderciliğe sığının.”

Dilekçeye imza atan avukatların listesi ‘Halkın Avukatları’ sosyal medya hesabından da paylaşıldı ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu