Haber

AK Parti Uşak adayı açıklandı mı? SON DAKİKA 2024’te AK Parti Uşak Belediye Başkanı adayı kimdi? arti 2024 Uşak Belediye Başkanı adayı kimdi?

AK Parti Uşak’ın adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Uşak Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti Uşak’ın adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Uşak Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ UŞAK ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıda AK Parti Uşak’ın adayı Mehmet Çakın oldu. Buna göre Mehmet Çakın, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Uşak Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Uşak ve Uşak’ın da aralarında bulunduğu birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ 2024 UŞAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

Mehmet Çakın, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Uşak Belediye Başkanı adayıydı.

UŞAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ÇAKIN KİMDİR?

Mehmet Çakın, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu tamamladıktan sonra orta öğrenimine Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam etti ve bu okuldan 1997 yılında mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldu. aynı yıl mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra 2002-2004 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılında Uşak’ta yatırım yaparak iş hayatına başlamış ve Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu tesislerle sektöründe Türkiye ve dünyada tanınan bir isim haline gelmiştir.

Mehmet Çakın, iş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak yer aldı ve çeşitli sosyal projelere katkıda bulundu. Siyasi kariyerine 2001 yılında AKP İstanbul İl Gençlik Kolları kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladı. 2017 yılında Cumhurbaşkanı tarafından AK Parti Uşak İl Başkanı olarak atandı ve belediye başkan adayı oluncaya kadar bu görevini başarıyla sürdürdü.

nazilliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu