Ekonomi

Argo Blockchain Ocak ayında Bitcoin madenciliğinde düşüş bildirdi

LONDRA – Kripto para madenciliği sektörünün önde gelen oyuncularından Argo Blockchain plc (LSE:ARB)(NASDAQ:ARBK), Ocak 2024’te Bitcoin madenciliği üretiminde %20’lik bir düşüş bildirdi. Şirket, toplamda 124 Bitcoin madenciliği yaptı. günde ortalama 4,0 Bitcoin ve bu rakam bir önceki aya göre önemli bir düşüş gösterdi.

Bitcoin üretimindeki düşüş, öncelikle blok sübvansiyonu, ağ zorluğu ve işlem ücretleri gibi faktörlerden etkilenen Bitcoin hash fiyatındaki %16’lık düşüşe bağlanıyor. Ocak ayında, Aralık 2023’e kıyasla Bitcoin ağındaki işlem ücretlerinde düşüş ve ağ zorluğunda artış görüldü.

Argo’nun madencilik operasyonları, özellikle Quebec ve Teksas’taki Helios tesisinde, hava şartlarından kaynaklanan kesintiler nedeniyle aksamalarla karşılaştı. Özellikle Helios tesisi, Teksas genelinde elektrik fiyatlarının artmasına neden olan Kış Fırtınası Heather’dan etkilendi. Bu kesintilere rağmen şirket, ekonomik kesinti dönemlerinde elektrik kredisi kazandı ve bu kredilerin, bu kesintilerden kaynaklanan gelir kaybının bir kısmını telafi etmesi bekleniyor.

Şirketin Ocak 2024’teki madencilik geliri, 6,6 milyon dolar kazanıldığı Aralık 2023’e kıyasla %19 düşüşle 5,3 milyon dolar oldu. 31 Ocak 2024 itibarıyla Argo’nun elinde 18 Bitcoin’e eşdeğer dijital varlık bulunuyordu.

Durum hakkında yorum yapan Argo CEO’su Thomas Chippas, Bitcoin madenciliğinin esnek bir temel yük talebi kaynağı sağlayarak çoklu hava koşulları sırasında şebeke istikrarına katkıda bulunmadaki rolünü vurguladı.

Argo Blockchain, ilk iklim pozitif kripto para madenciliği şirketi ve Kripto İklim Anlaşması’nın imzacısı olarak sürdürülebilirliğe olan bağlılığıyla tanınıyor.

Bu haber güncellemesi Argo Blockchain plc’nin basın bültenine dayanmaktadır ve Ocak 2024’e ait operasyonel sonuçları yansıtmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Argo Blockchain’in en son operasyonel güncellemesinin ışığında şirketin mali sağlığını ve piyasa performansını dikkate almak çok önemli. InvestingPro verilerine göre Argo Blockchain’in piyasa değeri 109,02 milyon dolar olup, bu da şirketin kripto para madenciliği segmentindeki ölçeğini yansıtıyor. Operasyonel zorluklarla karşı karşıya olmasına rağmen şirket, son üç ayda %60,83’lük önemli bir toplam fiyat getirisi elde etti; bu, dinamik büyüme fırsatları arayan yatırımcıların ilgisini çekebilir.

Ancak InvestingPro Tips, çeşitli faktörler nedeniyle dikkatli olunmasını tavsiye ediyor. Argo Blockchain hızla nakit yakıyor ve analistler bu yıl satışların düşmesini bekliyor. Hisse senedi geçtiğimiz ay %44,86’lık keskin bir düşüşle önemli bir fiyat dalgalanması yaşadı ve analistler şirketin bu yıl kârlı olmasını beklemiyor. Bu görüşler, -38,3’lük Fiyat/Defter oranıyla birleştiğinde, yatırımcıların hisse senedinin mevcut değerlemesi ve operasyonel belirsizliklerle ilişkili riski dikkatli bir şekilde değerlendirmeleri gerektiğini öne sürüyor.

Argo Blockchain’e yatırım yapmayı düşünenler için şirketin temettü ödemediğini belirtmekte fayda var, bu da gelir odaklı yatırımcılar için bir etken olabilir. Ancak daha derinlemesine analiz arayanlar için bilinçli kararlar almaya yardımcı olacak 14 ek InvestingPro İpucu bulunmaktadır. Aboneler bu ipuçlarına ve daha fazlasına, %50’ye varan indirim sunan özel bir Yeni Yıl indirimi aracılığıyla erişebilirler. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24kupon kodu veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10 ek indirim için SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

aksu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu