Haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık yeniden aday gösterildi

İstanbul’un ilk Şehir Plancısı Belediye Başkanı olarak öne çıkan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Yönetim Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ikinci kez Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı gösterildi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Yönetim Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ikinci kez Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı gösterildi. İlk Şehir Plancısı ve Belediye Başkanı olarak öne çıkan Mehmet Murat Çalık İstanbul Valisi, görev yaptığı süre boyunca sağduyu, ortak çaba ve partizanlıktan uzak katılımcı bir yaklaşımla ilçesinde çocukları, gençleri ve kadınları ön planda tutan pek çok projeyi hayata geçirdi. Çalık, Türkiye’de insana ve çevreye odaklı ‘Hayat Vadisi’, ‘Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek’ anlayışıyla hayata geçirilen ‘Beslenme Saati’ uygulaması, ‘Afet Yönetim Modeli’ gibi birçok projeyle çalışıyor. ‘Afet risklerini en aza indirmek hedefiyle ‘Dirençli Şehir Beylikdüzü’ sloganıyla hayata geçirildi. Örnek çalışmalara imza attı.

 

“Beylikdüzü’ne tam gaz devam!”

Hayata geçirdikleri projelerle tüm Türkiye’ye örnek teşkil ettiklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde sadece belediyecilik yapmadık. Yeni bir anlayışla Beylikdüzü aklını ve Beylikdüzü farkını ortaya çıkardık. Zor zamanlarda umut dolu hikayeler topladık. Ulu Önderimizden beş yıl önce aldığımız bayrağı İstanbul Büyükşehir Belediyemizle birlikte geleceğe taşıdık. Beylikdüzü komşularımızın katkıları, hayır duaları ve destekleriyle geleceğe güçlü adımlar attık. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden bir milim bile sapmadan, vizyon ve eylemi, akıl ve çalışkanlığı, vicdan ve analiz odaklı yönetim anlayışını birleştirdik. Başta çocuklarımız olmak üzere Beylikdüzü’nde yaşayan tüm komşularımızı kucaklayan projelerimiz ile Türkiye’ye örnek olduk. Artık komşularımızın teveccühü ve partimizin takdiriyle bir kez daha Beylikdüzü’ne hizmet etmeye talip oldum. Biz kazanacağız! Beylikdüzü kazanacak! İstanbul kazanacak! Türkiye kazanacak! Beylikdüzü Tam Hız İleri!” Şeklinde konuştu.

 

Mehmet Murat Çalık kimdir??

1972 yılında Trabzon Maçka’da doğan Mehmet Murat Çalık, ilk ve ortaokul yıllarını Trabzon’un Maçka ilçesinde geçirdi. Lise öğrenimini Trabzon Lisesi’nde tamamlayan Çalık, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına başladı. 1998 yılında kurduğu şirketle planlama alanında faaliyet gösteren Çalık, alanında adından söz ettiren değerli proje ve çalışmalara imza attı.

Mesleki ve sosyal konularda birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Çalık, 2008-2014 yılları arasında Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde çeşitli birimlerde yönetici ve başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Bu yıllarda çok önemli süreçlerde yer aldı. İstanbul’a ilişkin, şehrin ve vatandaşın haklarını, meslek etiği ve unsurlarını savunmak.

1999 yılından bu yana birçok profesyonel projeyle Beylikdüzü’ne değerli katkılarda bulunan Çalık, sivil toplum çalışmalarında ve şehrin gelişimine katkı sağlayan pahalı çalışmalarda sıklıkla yer aldı. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduktan sonra kurumun projelendirilmesinde ve geliştirilmesinde kritik önem taşıyan Teknik Koordinatörlük ve Lider Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde birbirinden değerli ve ünlü projelerde yer alan Mehmet Murat Çalık, 2019 Yerel ve Yerel Seçimlerinde büyük başarı göstererek Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. Çalık, 2019 yılından bu yana Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. Mehmet Murat Çalık, Zehra Konutun Çalık ile evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

devrek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu