Haber

CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, Borsanın Kapatılması Kararına Tepki Gösterdi

MEHMET MUCAHİT CEYLAN

CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, seçim gezileri kapsamında Diyarbakır Hayvancılık Borsasını ziyaret ederek esnaf ve üreticilerle bir araya geldi. Tanrıkulu, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri’ne, borsanın ilaçlama gerekçesiyle hafta içi kapatılması kararından vazgeçilmesi çağrısında bulundu. Tanrıkulu, “Çarşamba günleri bu piyasayı, bu borsayı kapatıyorlar. Nedeni ne dezenfekte etmek. Pazar zaten kapalı, neden pazar günü yapmıyorsunuz? Amaçları burada üreticiye zarar vermek. Buradan hem Vali’ye hem de Genel Sekreter’e çarşamba günleri sesleniyorum. Kapatmayın bu borsayı, üreticiye, esnafa bu eziyeti yaşatmayın” dedi.

Sabah erken saatlerde Diyarbakır Hayvancılık Borsası’na giden CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, esnafın sorunlarını dinledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin dezenfekte işlemlerine bağlı olarak her hafta çarşamba günleri borsayı kapatmasına tepki gösteren esnaf, ilaçlama işlemlerinin borsanın fiili olarak kapalı olduğu Pazar günleri yapılmasını talep etti.

“PAZAR GÜNLERİ KAPALIDIR”

Borsada esnafı dinleyen Tanrıkulu, esnafın gündeme getirdiği uygulamaya tepki gösterdi. Hafta ortasında gerçekleşen uygulamanın esnafı olumsuz etkilediğini anlatan Tanrıkulu, şunları kaydetti:

“Diyarbakır Hayvancılık Borsasındayım, üretici esnafla görüştüm herkes kan ağlıyor. Büyükşehir Belediyesinden, yönetimden gerçekten çok şikayetleri var. Bakın şunu söylemek istiyorum çarşamba günleri bu pazarı, bu borsayı kapatıyorlar. Sebebi neydi dezenfekte etmekti.Pazar günü zaten kapalı bu işlemi neden pazar günü yapmıyorsunuz Amaçları buradaki üreticiye buradaki esnafa zarar vermek Bu hayvan pazarı neden ortada kapalı Haftanın mı?Üretici ve esnaf için bu neden zor?Bunu mutlaka ama mutlaka büyükşehir kayyumlarına soracağım ve çarşamba günleri buranın açılması için elimden geleni yapacağım.Her türlü çabayı göstereceğim.Sana sesleniyorum. Buradan hem Sayın Valimiz hem de Genel Sekreterimiz çarşamba günleri bu borsayı kapatmayın, üreticiye, esnafa bu zararı yaşatmayın.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu