Haber

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP’den istifa etti

ADANA’da 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday olamayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP’den istifa etti. Çetin, açıklamasında, “Tanıklık ettiğim bu endişe verici tablo nedeniyle, ömrünü Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçirmiş ve partinin birçok kademesinde gururla görev yapmış biri olarak partimden istifa ettiğimi üzülerek belirtmek isterim. Ancak bu hikaye burada bitmiyor.”

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Çukurova Belediye Başkanı seçilen CHP’li Soner Çetin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde partisi tarafından aday gösterilemedi. CHP dün gece daha önce il milletvekili olan Emrah Kozay’ı aday gösterdi. Çukurova belediyesinin lider adayı olarak belediye başkanı. Bunun üzerine Soner Çetin partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Çetin, yaptığı açıklamada, “Çocukluğumdan beri Cumhuriyet Halk Partisi’ne mensup bir ailede büyüdüm. Her zaman söylediğim gibi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni kuran Kuvayımilliye bir dedenin torunu olmaktan her zaman gurur duydum. 1923 yılında Adana’da Halk Fırkası. Gençlik kollarından başlayarak hep partimin hizmetinde oldu. 2009 yılında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldum ve hatta bir hafta sonra adaylıktan çıkarıldıktan sonra Çeşitli hilelerle partimize kızmadım ve yerime aday gösterilen adayın başarısı için çalıştım.10 yıldır Çukurova Belediye Başkanı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçildim.Her zaman CHP’li olmaktan gurur duydum. CHP’li olmama rağmen belediye başkanlığının bir hizmet makamı olduğunun bilinciyle hiçbir zaman belediyeye siyaset sokmadım.Her seçimden sonra parti rozetimi çıkarıp herkese ve her kesime eşit ve adil hizmet sunmaya çabaladım. . Bu anlayışla görevimi yaparken daima partimin bayrağını en üst düzeye çıkardım. ortadan kaldırmayı amaçladım. Katıldığımız her seçimde gece gündüz çalıştım ve seçim sonuçlarının karşılığını aldık. “Partimizin ve partililerimizin her zaman gururla sunacağı bir yerel yönetici olmak için her türlü çabayı gösterdim” dedi.

‘BU HİKAYE BURADA BİTMİYOR’

Çetin, canını verdiği partinin bu noktada gasp edildiğini belirterek, “Partimizin ilke ve değerlerinden uzaklaştığını görmekten üzüntü duyuyoruz. Önce yerelde sonra da iktidarı hedeflemesi gerekirken” dedi. Genel olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut yönetiminin parti içinde sadece kendi iktidarını korumaya yönelik taktikler geliştirmeye çalıştığını kaygıyla gözlemliyoruz. Bu son aday seçimidir.” Atatürk’ün unsurları, Cumhuriyet değerleri, sosyal demokrasinin evrensel kuralları gibi partinin kimliğini oluşturan kavramların yok sayıldığı, tarafsızlık ve liyakat kriterlerinin dikkate alınmadığı bir süreci açıkça gördük. Parti içinde dar kadrolaşma ön plana çıkıyor ve adaylar ahbap bağları üzerinden dağıtılıyor. “Üzüntüyle yaşadık. Şahit olduğum bu endişe verici tablo nedeniyle, ömrünü Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçirmiş ve partinin birçok kademesinde gururla görev yapmış biri olarak partimden istifa ettiğimi üzülerek belirtmek isterim. hikaye burada bitmiyor.”

buyukcekmece-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu