Teknoloji

ENDRA Life Sciences, ultrason teknolojisi için yeni patentler aldı

ANN ARBOR, Michigan – ENDRA Life Sciences Inc., Termo Akustik Geliştirilmiş UltraSound (TAEUS®) teknolojisinde uzmanlaşmıştır. (NASDAQ: NDRA) geçtiğimiz günlerde önemli küresel pazarlarda üç yeni patent aldığını duyurdu. Bu patentler, cerrahi izleme ve termal ablasyon gibi tıbbi prosedürlerde kullanılan TAEUS sisteminin yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

ABD patenti 11844650, radyofrekans gücünün emilimini artırarak daha güçlü termoakustik sinyaller ve daha az gürültü sağlayan kılıf tipi bir probu açıklamaktadır. Bu yeniliğin klinik kullanım için daha net ölçümler sağlaması bekleniyor.

Çin’deki ZL2021800757024 numaralı patent, özellikle termal ablasyon tedavileri sırasında insan vücudunun sıcaklığını ölçen bir sistemi kapsıyor. Teknoloji, sağlıklı dokuları korurken kanserli hücreleri etkili bir şekilde hedef alıyor.

Avrupa patenti EP3902490, çeşitli cerrahi prosedürler sırasında doku sıcaklığının izlenmesine yönelik bir prosedürün ayrıntılarını vererek termoterapi ve kriyoterapi gibi tedavileri alan hastaların sonuçlarını potansiyel olarak iyileştiriyor.

Bu eklemelerle birlikte ENDRA’nın fikri mülkiyet portföyü artık dünya çapında 74 patentten oluşuyor. Şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Michael Thornton, ENDRA’nın termoakustik teknolojiyi ilerletme ve klinik ihtiyaçları karşılama konusundaki kararlılığını destekleme açısından bu patentlerin değerini vurguladı.

ENDRA Life Sciences, maliyetin çok altında bir maliyetle MRI benzeri doku karakterizasyonu sağlamak üzere mevcut ultrason sistemleriyle çalışmak üzere tasarlanmış bir teknoloji olan TAEUS®’a öncülük etmesiyle tanınır. Şirket başlangıçta dünya çapında iki milyardan fazla insanı etkileyen Steatotik Karaciğer Hastalığını değerlendirmeyi ve izlemeyi hedefliyor.

ENDRA’nın patent alanındaki bu genişleme, şirketin teknolojik ilerlemelerini sağlama ve pazardaki rekabet avantajını sürdürme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Bu yazıdaki bilgiler ENDRA Yaşam Bilimleri A.Ş.’ye aittir. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberatakum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu