Haber

GASMEK üniversite kapılarını gençlere açıyor

GASMEK’in açtığı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları, 14 yaş ve üzeri öğrencileri yetenek sınavına hazırlıyor. Her yıl pek çok öğrencinin istediği bölümde eğitim almasına değerli destek sağlayan ders, güzel sanatlar lisesi ve güzel sanatlar fakültesine grafik tasarım, heykel, fotoğraf öğretmenliği ve halı tasarımı gibi alanlarda öğrenci yetiştirmeyi amaçlıyor.

GASMEK KURSLARINDA EĞİTİM ALARAK SINAVDA 4. OLDU

Bu yıl düzenlenen yetenek sınavında 4. olan Mert Bağcı, konuşmasında Lider Fatma Şahin’e teşekkür ederek, GASMEK kurslarının başarısında kendisinin büyük katkısı olduğunu belirterek, “GASMEK kurslarındaki hocalarımız çok ilgiliydi. Bize çok destek oldular. 6 ay boyunca desen çalışmaları ve natürmort çizimleri yaptığımız bu kursa katıldım. Kurs sonunda yapılan yetenek sınavında 4. oldum ve Gaziantep Üniversitesi Halı Tasarımı Bölümüne yerleştim. Bu kursun başarımıza büyük katkısı oldu” dedi.

Görsel Sanatlar Fotoğraf Öğretmeni Neslihan Arıcı, güzel sanatlara hazırlık kurslarına ilişkin şu bilgileri verdi:

“Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki farklı kümemiz var. Her grupta 15 öğrencimiz var. Bu tıp kursuna katılan 22 öğrencimiz yetenek sınavında başarılı olarak üniversitenin ilgili bölümlerine yerleştiler. Bu süreçte sınava yönelik hem hayali, canlı model hem de natürmort çizimleri yaptık. Sınav dönemine göre kendimizi ayarladık ve ona göre hazırlandık. Kazanan ve başarılı öğrencilerimizin sayısının fazla olması bizi mutlu ediyor. Bu başarının her yıl artarak devam etmesini diliyorum. Birinci olan öğrencilerimiz de oldu, bu da bizim için ayrı bir onur. Dileğimiz öğrenci sayımızı artırmak ve daha fazla öğrenciye ulaşmaktır” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümünü kazanan Rümeysa Işık Küçükoğlu, iki dönem GASMEK kurslarında çalıştığını belirterek, kursta yaptığı çizim çalışmalarının sınavda çok faydalı olduğunu söyledi.

Yağmur Karahan, katıldığı kursta gerçek bir sınav ortamında çalıştıklarını belirterek, GASMEK kurslarının sınavdaki başarısına büyük etkisi olduğunu belirtti. “Gaziantep Üniversitesi Halı Tasarımı bölümüne kabul edildim. GASMEK kursları bu bölüme girmemde bana çok yardımcı oldu. Neslihan hocamın bize çok faydası oldu. Bize kalıpları öğretti, yaratıcı egzersizler yaptık, ölçülü çalıştık, gerçek bir sınav ortamı yarattık. Bu çalışmalar sınavı geçmemde bana çok yardımcı oldu. “GASMEK Kurslarını bizlere kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

haberkaynasli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu