Haber

Harun Tekin: Normalimiz enkaz altında

Mor ve Ötesi’nin solisti ve müzik yazarı Harun Tekin, Socrates Dergisi’nin “Sahadayız” dayanışma yayınında konuştu. Büyük felaketler karşısında birbirimizi dinlemenin ve sabırlı olmanın değerine vurgu yapan Tekin, “Zor durumlarda çok iyi organize oluyoruz, herkes inanılmaz bir emek harcıyor, anlatarak övecek vaktimiz bile yok. Kaç kurumun çabası var ama bir yandan da daha uzun vadeli düşünmemiz gerekiyor.

Geleceğe dair umut etmekten vazgeçmememiz gerektiğini dile getiren Tekin, “Bu bizim şansımız değil. Yaşadığımız hayatı değiştirebiliriz. Bizler kendi hayatımızı değiştirecek kadar yüreği olan ve bilime inanan insanlarız. canavara dönüşme.Bütün canavarlara rağmen…”

‘HAKLI KIZGINLIĞIMIZI BİRBİRİMİZE ŞEKİLLENDİRMEYECEĞİZ’

Aynı yıkımı bir daha yaşamamak için topyekûn bir yeniden yapılanma sürecine girilmesi gerektiğini söyleyen Tekin, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu topraklara yakışmayan her şeyi değiştirmeliyiz. Biz de değişeceğiz, yönetenler de değişecek. 10, 20 yılda aynı şeyleri yaşamadığımızı belirterek, “Cumhuriyet’in 100. yılında burası ümitsiz ve çaresiz bir yer olmayacak. Haklı öfkemizi yanlış yerlerde ve birbirimize harcamayacağız” dedi.

‘NORMALİMİZ YIKAMA ALTINDAYDI’

Depremde hayatını kaybedenlerle ilgili sosyal sorumluluk alınması gerektiğini söyleyen Tekin, “Yaşanan normale dönecek bir şey değil. Normalimiz yok. Normalimiz enkaz altında kaldı. Halka sözümüz var. Kaybettiğimiz bu enkazdan çıkmak olmalı.İlk iki gün Kızılay’ı ziyaret ettiğimiz Mehmetçik, “Askeri teslim edemediğimiz insanlarla söz etmemiz lazım” dedi.

haber-yesilhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu