Haber

Kocaeli itfaiyesi ‘Afetlere Hazırız’ ile Yunanistan’da

KOCAELİ (İGFA) – Ulusal ve uluslararası eğitim faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, olası afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında ulusal ve uluslararası projelerde de görev alıyor. Büyükşehir İtfaiyesi, ilimizi ulusal düzeyde temsil ettiği gibi uluslararası çalışmalarda da ülkemizi başarıyla temsil etmektedir. İlimizde yangın, sel ve heyelan gibi afetlere karşı farkındalığı artırmak ve kurumsal düzeyde deneyim paylaşımını artırmak amacıyla Türkiye Ulusal Ajansı ERASMUS+ programı kapsamında READY4DISasters (Afetlere Hazırız) adlı projede yer almaktadır. seviye.

Proje kapsamında afetlere karşı bilgilendirme ve eğitim kitapçığı hazırlanması hedefleniyor. Aynı zamanda edinilen bilgilerin kalıcı olabilmesi için akıllı telefonlara indirilebilen uygulama sayesinde bir oyun tasarlanacaktır. READY4DISasters (Afetlere Hazırız) projesi ayrıca GTÜ (Gebze Teknik Üniversitesi), AFAD Kocaeli İl Müdürlüğü, LARES (İtalya), TRAINING 2000 (İtalya), OIKOPOLIS (Yunanistan), Digiway (Gürcistan) gibi kurumları da içermektedir.

Projenin başlamasıyla birlikte geçtiğimiz aylarda proje ortakları ile online toplantılar yapıldı. Yüz yüze görüşmelerin ilki Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştirildi. Toplantıda projenin yol haritası ve sorumlulukları belirlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdahale Şube Müdürü Hüseyin Gürbüz, İtfaiye Tedbirler ve Eğitim Şubesi Eğitim Birim Başkanı Recep Yayla ve Dış İlişkiler, AB ve Dış Menfaatler Şubesi’nden Fatih Durmuş , toplantıya katıldı.

habermalazgirt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu