Yaşam

The Stay Warehouse’da Bale Temsili

Yıl boyunca gerçekleştirdiği sanatsal etkinliklerin yanı sıra sıra dışı mimarisiyle de dikkat çeken The Stay Warehouse, iki özel bale eserine ev sahipliği yaptı. Nox ve dünya prömiyeri Luminous otelde sergilendi.

Yıl boyunca sıra dışı mimarisi ve sanatsal etkinlikleriyle dikkat çeken The Stay Warehouse, iki özel bale gösterisine ev sahipliği yaptı. Nox ve dünya prömiyeri Luminous otelde sergilendi.

Sahne sanatlarından plastik sanatlara, fotoğraftan heykele sanatın tüm disiplinlerini içinde barındıran The Stay Warehouse yazı özel bir performansla açtı. Farklı ve yenilikçi sanat etkinliklerine her yıl bir yenisini ekleyen The Stay Warehouse, 10 Haziran’da özel konukları için iki bale gösterisi ile bir gece düzenledi.

Koreografisini Deniz Özaydın’ın üstlendiği iki çağdaş bale; Nox ve Lumious, The Stay Warehouse’da sahnelendi. Profesyonel bale sanatçılarının dans ettiği bu özel gecede, Latince gece anlamına gelen ‘Nox’ ve ışık anlamına gelen ‘Luminous’ ile izleyiciler lirik bir yolculuğa çıktı. Asırlık zeytin ağaçlarının arasında, tüm karmaşadan uzak, çağdaş ve izole bir ortam sunan The Stay Warehouse’da iki tek perdelik performans izleyenleri büyüledi. Koreografi ve kostüm uygulamasını Deniz Özaydın’ın yaptığı Nox’un müzikleri Utku Şiller imzasını taşıyor.

Daha önce Süreyya Opera Sahnesi’nde sergilenen Nox, bir göktaşının düşmesiyle başlıyor. İnsanlık hayata sıfırdan başlar ve bale, insanlığın yeniden günümüzün yozlaşmış toplumuna dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda bir jimnastik salonu sunar. Nox seyirciye iki değerli soru soruyor: “Kolektivizm ve toplumla uyumlu bir yaşam mı?”, “Yoksa bireysellik ve bencillikle bağdaşmayan bir yaşam döngüsü yeniden mi başlıyor?”

İlk kez sahneye konulan Luminous dünya prömiyerini yaptı. “Işık, içimizdeki umudu uyandıran kıvılcımı sağlarken, umut, yolumuzu aydınlatan ışıltıyı besler.

Karanlığı ışığa ve umutsuzluğu olasılığa dönüştürebilen güçlü bir birliktelik oluştururlar.” Onun niyetinden ilham alan Luminous, umudun görsel bir temsilidir ve zorluklar karşısında bile her zaman bir olasılık parıltısı olduğunu ve ilerlemeye devam etmek için bir neden olduğunu hatırlatır.

Konaklama Ambarı, Alaçatı’nın farklı yönlerinin keşfedilmesine katkı sağlamak amacıyla her mevsim birçok kültür sanat kuruluşuna da ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar tiyatro oyunları ve özel sinema gösterimlerinin yapıldığı otelde dönemsel olarak sanat stantları da yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu