Teknoloji

TikTok Yayını İçin İş Yerinde NPC Gibi Davranan Adam Canlı Yayında Kovuldu

Neredeyse her gün gördüğümüz en popüler TikTok yayınlarından biri de NPC yayınıdır. İş yerinde çalışırken bu akımı canlı yayına sokan bir kullanıcı, başkalarının gözü önünde işten atıldı.

TikTok’taki bu NPC trendini anlamak için önce NPC’nin ne olduğuna bir göz atalım.

‘Oyuncu olmayan karakter’ anlamına gelen NPC’ler, oyunlarda oyuncu olmayan karakterlerdir. Kısaca gerçek bir kişi tarafından kontrol edilmeyen her oyun karakterinin bir NPC olduğunu söyleyebiliriz.

NPC akımı TikTok’ta özellikle son günlerde oldukça popüler.

Kullanıcılar tıpkı bir NPC gibi gerçek insanlardan beklenmeyecek, çoğunlukla ruhsuz ve yapay hareketler sergileyerek canlı yayınlarında akıma dahil oluyorlar. Bu akımın öncülerinden PinkyDoll isimli bir kullanıcı, NPC gibi davranarak ayda yaklaşık 4-5 bin dolar kazandığını söylüyor.

Elbette akıntı herkes için bu kadar iyi sonuçlar vermiyor. NPC akışına katılan başka bir kullanıcı canlı yayın sırasında işini kaybetti.

TikToker canlı yayında yayından kaldırılırken, izleyicileri görüşlerini açıklamaya devam etti.

Telefonun çalmasına birkaç saniye kala bir kullanıcının ‘Mağazayı aradım’ yazması dikkat çekerken, bazı kullanıcılar müşterinin kişisel bilgilerini alırken yayına devam eden yayıncının işten atılırken yayını durdurmasını eleştirdi. İş yerinde bu akımı yapmanın ne kadar mantıksız olduğuna dair birçok yorum yapılırken, bazı kullanıcılar yayıncının yeterince para kazandırdığı için bunu umursamadığını söyleyerek tartışmaya katıldı.

ilicajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu