Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Nisan vadeli endeks sözleşmesi açılış seansında önceki normal seans kapanışına göre yüzde 0,2 artışla 5.694,75 seviyesinden işlem gördü.

Dün satış seyri izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 5.683,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansındaki kayıplarını kısmen telafi ederek 5.689 puana yükseldi.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) geleceğe yönelik para politikasına ilişkin belirsizliklerin yeniden artmasıyla küresel borsaların karışık bir seyir izlediğini bildirdi.

ABD’de hem makroekonomik bilgi akışının hem de Fed yetkililerinin açıklamalarının varlık fiyatlarının yön bulmasını zorlaştırdığını belirten analistler, para piyasalarında Fed’in politika faizini 25 baz puan artıracağının fiyatlandığını söyledi. Önümüzdeki ay yapılacak toplantıda yüzde 87 olasılıkla puan toplayacak.

soru işaretleri uyandırır

Temmuz toplantısında 25 baz puanlık faiz artırımı ihtimali düşük de olsa her geçen gün güçlenerek yatırımcılar için soru işaretleri oluşturuyor.

Analistler, bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, Almanya’da ZEW beklenti endeksi ve yurt dışında Euro Bölgesi ile ABD’de konut başlangıçları ve inşaat izinlerinin takip edileceğini belirtti. konumunda olduğunu söyledi.

haberalacam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu