Haber

Yardım çığlıklarıyla boğazları düğümleyen Zeynep Demirel’e sosyal medyadan tepki yağdı!

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki afetler, ülkemiz tarihinin en korkunç afetlerinden biri oldu. 20 binden fazla vatandaşımızı yaşamdan kesen deprem yüreğimizi dağladı. 10 ili etkileyen afette en ağır darbeyi alan illerden biri de Hatay oldu. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel, yaşanan facianın ardından yaptığı imdat çığlıklarıyla adeta hafızalarımıza kazındı. Zeynep Demirel, sosyal medya hesabından duygularını ifade etmeye çalışırken gözyaşlarına boğuldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem, binlerce vatandaşı uykusunda yakaladı. Sarsıntıdan etkilenen 10 ili enkaz yığınına çeviren deprem, ağır tahribata yol açtı.

On binlerce kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından dünyanın pek çok ülkesi Türkiye’ye yardım eli uzattı. Milyonlarca insan afet bölgesinden en ufak bir umut ışığı bekliyor.

Zamanla yarışın hayati önem taşıdığı afetten en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel’in eşi Zeynep Demirel, sayısız binanın yıkıldığı bölgede depreme yakalandı.

”Hatay felaket bir durumda. Hastaneler yıkıldı. Yeterli yardım yok. Lütfen yardım edin.” Feryatlarıyla gözyaşlarına boğulan Zeynep Sever Demirel’in bu anları yüreklerimizi yaktı.

“Lütfen bir şeyler yapın!” diyerek sözleri kulaklarımızdan silinmeyen ünlü isim, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündem oldu.

Duygularını kelimelere dökmeye çalışan Sever “Nasılsın kötüyüm diyemem utanırım. İyiyim diyemem utanırım. Yaşıyorum, hala inanamıyorum. Yaşadıklarımız, nasıl hayatta kaldık, kabus bile değil, tarif edilebilecek gibi değil.”

“Hayatımızı kurtarıp çıkmasına sevinemedim, hatta ondan utandım! Arkadaşlarımız enkaz altında kaldı, sevdiğim bebek enkazdan bir gün önce çıktı, belki anı bile sileriz.” depremi zamanında ama o saatlerce bekleyişleri nasıl aklımızdan sileceğiz, çocuklarımın psikolojisini nasıl düzelteceğimi düşünmeye ve düşünmeye utanıyorum.

Paylaşımlarına tepki gösterenleri sitem eden Zeynep Demirel Sever, “Çok kızgınım! Biliyorsunuz çok kızgınım! En çok etkilenen yerlerden biri Hatay ve son yardım Hatay’a ulaştı. Yardım çağırmak için video, ağlayarak hava atma diyen vicdansızlar vardı, Hatay’dan kimsenin haberi bile yoktu.Hastaneler yıkıldı, ambulans yok, yardım yok diyorum, sen diyenler var. Devleti eleştirmek için yapıyorlar.

Adeta nefes nefese kalan Zeynep Sever Demirel şu ifadeleri kullandı:

“Siyasi görüşüm yok! İktidardan ne kadar uzaklaşırsam muhalefetten o kadar uzaklaşırım! İnsanlar ölürken çıkıp birbirini eleştiren siyasilere, nöbette provokasyon bekleyen gazetecilere kızıyorum! Böyle bir zamanda eleştiri yoktur, birlik vardır, birlik vardır. Siyaset yapmaya karşı çıkmaktan utanacak ya da utanacaksınız! Biraz zaman geçsin yaralar iyileşsin, sonra eleştireceksen yap. Inanılmaz…”

haber-beykoz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu