Ekonomi

Barclays’den hisse tavsiyesi

Barclays stratejistleri, 2024’te “yumuşak” bir ekonomik gerileme öngörerek, hisse senetlerinin tahvillerden daha cazip olduğuna dikkat çekti.

Ajay Rajadhyaksha liderliğindeki ekip, küresel hisse senetlerinde sabit getirili varlıklar yerine ‘aşırı ağırlık’ kullanılmasını önerdi. Stratejistler gelecek yıl hem ABD’de hem de Avrupa’da “orta-yüksek tek haneli getiri” beklediklerini söyledi.

Pimco ve Bank of America fon yöneticisi anketi, yatırımcıların küresel mali krizden bu yana tahvillere en olumlu yöneldiğini gösterdi. ABD 10 yıllık Hazine tahvil getirisi, para piyasalarının Fed’in 2024 ortasına kadar daha fazla faiz artırımı ve gevşeme olasılığını neredeyse fiyatlaması nedeniyle bir aydan kısa bir sürede yaklaşık 50 baz puan düştü.

Rajadhyaksha’nın ekibi aynı fikirde değil. “Ekonomi önümüzdeki aylarda kötümser büyüme beklentilerindeki artışla sürpriz yaparken, ABD Hazine tahvil getirileri zirveden bu yana yaşanan düşüşün bir kısmını tersine çevirecek gibi görünüyor. Hisse senetlerinin bu döngüde oldukça iyi bir dipten yararlanacağını ve kısa vadeli kazanç hayal kırıklıklarını atlatacağını düşünüyoruz. ” dedi notta.

haberbigadic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu